среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Јункер едвај остана на нозе, Заев го држеше да не падне (ВИДЕО)

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер за малку ќе паднеше на Самитот на НАТО. Македонскиот премиер Зоран Заев и неговиот украински колега Петро Порошенко го задржаа да не падне на земја и да не се повреди.

– Шефот на Европската комисија, благо речено, не изгледаше добро – коментира полскиот медиум polsatnews.


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top