петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Апел: Наместо да фрлате пари за “прослави”, спасете го животот на ова мало ангелче!

На социјалните мрежи се појави алел за помош на малото девојче Ева. Отецот Оливер Петровски јавно ја повика владата на Република Македонија преку Фејсбук статус да се погрижи за здравствената состојба на ова девојче и да му помогне на семејството да се избори со нејизната болест. Во коментарите може и да се прочита дека е доста народот преку донации сам да собира средства за лекување на деца, тоа било и мора да биде стои во коментарите грижа на државата. На малата Ева и е скратено правото да се лекува во Германија, дури и со 150000 евра, напиша нејзиниот татко на Фејсбук, но таа е голем борец и ќе ја издржи оваа битка, напиша родителот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top