вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Дебар: Му влегле дома со пушки и ножеви, му го врзале синот и украле пари и злато

Вчера околу 05.20 часот било пријавено дека во Дебар на улицата „307“ во домот на С.М. (59), влегле неколку непознати маскирани лица, од кои двајца вооружени со автоматски пушки, а двајца со нож, по што го врзале неговиот син Г.М. (21) и одзеле засега неутврдена сума на пари и злато.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top