вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Паднал мермерен блок на среде патот Росоман – Прилеп

Во овие моменти на патот Росоман – Прилеп е паднат огромен мермерен блок. Возачите треба да бидат претпазливи, бидејќи се работи за животна опасност. Денес е посебно фреквентен овој пат и заради почетокот на „Пивофест”.

фото: Маркукуле

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top