вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 95 ново

Притвор за 70 – годишен маж: Се обидел да силува малолетно дете

Вчера од страна на Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесена е кривична пријава против С.Ч. (70) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“ по член 188 од КЗ на РМ случено на 10.07.2018 година во Прилеп.

Од страна на Јавен обвинител одредена му била мерка притвор во траење од 30 дена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top