вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Затвореник кој бил однесен на лекарски преглед, со нож повредил двајца полицајци

Во текот на вчерашниот ден, околу 17, часот било пријавено дека истиот ден околу 16.00 часот во кругот на oпштата болница ,,Борка Талески“- Прилеп, двајца полициски службеници со службено возило вршеле спровод на лицата Р.Т. и Р.С. (лица кои се наоѓаат на издржување казна-затвор во Казнено поправната установа-Затвор Прилеп).

Откако Р.Т. и Р.С. завршиле со прегледите во болницата, во моментот кога Р.С. требало да влезе во службеното возило, извадил нож и почнал да замавнува кон полициските службеници и повредил двајца полициски службеници.

Р.Т. и Р.С. се вратени во затворот во Прилеп, а по документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top