вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 96 ново

Што вети Лука Модриќ ако Хрватска стане светски првак во фудбал?

Хрватска живее во сон откако најдобрите фудбалери на таа земја се пласираа во финалето на Светското првенство кое завршува в недела, кога во 17 часот е закажан финалниот меч со Франција.

Во Загреб веќе се подготвува свечен пречек за фудбалерите, но изненадување подготвуваат и играчите.

Шпанските медиуми тврдат дека капитенот Лука Модриќ открил што ќе направат неговите соиграчи ако Хрватска стане светски фудбалски правак.

– Јас и сите играчи ќе ја обоиме косата. Цела Хрватска слави, сите се на нозе, а луѓето заслужуваат среќа – вети капитенот. Тој додадава дека физички добро се чувстуваат иако одиграа три продолженија, што е вкупно 90 минути повеќе од Французите.

– Физички се чувствуваме добро и така ќе биде и во финалето – рече Модриќ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top