вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 96 ново

Пандов: Масовен бојкот на оваа будалаштина

Александар Пандов, како и Билјана Ванковска, смета дека е дегутантно да се прославува промената на името и идентетот маскирано во прослава на божемна покана за членство во НАТО.

„Ве повикувам на масовен БОЈКОТ на оваа будалаштина, да се слават закани и уцени за промена на име и идентитет. Воедно ова ќе биде и тест проба за евентуалниот референдум. Нека видат Заев, Шеќеринска и Димитров на отворена сцена, колку тоа северњаци ги има во Македонија“, напиша Пандов.

Ванковска: Не пиеме нафта и името не го даваме

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top