понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 114 ново

Хороскоп за страст: Еве со кого ќе завршите в кревет во јули 2018

Oвен

Во првата половина од месецот ќе сакате да имате потполна контрола над се. Точно ќе одредите што сакате, а што не во креветот. Иако е одлично да знаете што сакате, земете во предвид и тоа што сака вашиот партнер. Во спротивно можно е да се разочарате. Доколку не сте во врска, првите недели од месецот ќе имате многу можности за состаноци, а во втората половина од месецот ве очекува суша. Не го одбивајте повикот за забава бидејќи тоа е идеална можност да запознаете некој нов.

Бик

Месецот почнува многу јако што се однесува до се**от, но работите ќе се придвижуваат онака како што треба дури околу 10 јули. Доколку сте сингл сега е време да запознаете некој нов. Ако сте во врска ќе сакате да бидете дома стуткани со партнерот во првите две недели од месецот. потоа ќе се трудитешто повеќе да излегувате и да имате што повеќе авантури со вашиот партнер.

Близнаци

Месецот го почнувате со Венера, планетата на љубовта и парите која доведува до подобрување на комуникациите со вашиот љубовник. Не се воздржувајте и да ги избегнувате разговорите за тоа што е добро а што е лошо во креветот и надвор од него. Ако сте сингл во ред е да одредите што сакате од вашата следна врска. Можеби ќе бидете во искушение да поминете повеќе време дома во првите недели од јули, па испланирајте гледање на серии, филмови…

Рак

Вашиот следен добар љубовник е тука, зад аголот. Ако сте сингл, некој кого секојдневно го гледате може сериозно да ве забавува в кревет, па затоа отвореше четири очи следниот пат кога ќе одите до продавница. Ако сте во врска, која Јупитер ќе влезе во куќата на љубов и романтика, ќе ги добиете и вашите рози и се*с. До крајот на месецот ќе имате неопислива желба за нешто ново во креветот па не плашете се да експериметнирате.

Лав

Соло сте? Сега е време да се пуштите во потрага. Универзумот ви испраќа бнекои јасни знаци дека ќе запознаете некого на забава, па не плашете се да му се додворувате некому кој ве заинтересирал. Љубовникот од минатот може да покаже повторно интересирање за вас. Само на секунда застанете и добро размислете дали сакате повторно да се впуштите во таа авантура. на 27 јули Месечината создава силна романтична вибрација за вас, па ако имате партнер излезете со него на прошетка и набљудувајте ги ѕвездите пред да се пикнете повторно назад в кревет.

Девица

Вашите пријатели ви приредуваат различни изненадувања, а овој месец ќе ве поттикнат на акција. Ќе го запознаете својот следен љубовник на некоја домашна забава на ваш пријател. Ако сте во врска, ќе се преиспитувате дали личноста со која сте во врска она што ви треба. Кога Венера ќе влезе во Девица на 10 јули ќе имате прекрасна енергија да се запрашате дали навистина сакате и да работите да го добиете тоа.

Вага

Овој месец чувствувате силна пријателска вибрација кога е во прашање вашиот љубовен живот. Ако сте сингл некој пријател е заинтересиран за нешто повеќе со вас. Ако сте во врска, пријателството со вашиот партнер може да се разбуди. овој месец вашиот љубовен живот ќе го држите во тајност и сокриен од вашите пријатели. Можеби е во прашање нов љубовник кого не сте подготвени да го претставите пред останатите, или повеќе не сакате да ги делите сите детали од вашиот се*****ен живот. Што и да е во прашање имате целосно право на тоа. Затемнувањето на Месечината на 27 јули креира забавна, романтична вибрација за вас, па направете некакви планови за викенд патување на некое ново место, бидејќи нема да зажалите за тоа.

Скорпија

Не плашете се да излегувате и да запознавате нови луѓе. Ако сте сингл новиот пријател ќе се покаже како потенцијален љубовник. Ако сте во врска можеби ќе сфатите дека и вие и вашиот партнер имате различни идеи за авантури во креветот. Само внимавајте сето тоа да не се претвори во караница, туку најдете некакво решение кое ќе ве направи среќни и двајцата. Околу 27 јулиу ќе имате големи идеи во врска со тоа што сакате од вашиот љубовен живот. не плашете се да зборувате за тоа, но знајте дека и вашиот партнер има свое мислење.

Стрелец

Овој месец ќе се случи соларно затемнување во вашата куќа на се**от и сензуалноста поради што целиот месец јули ќе биде врел месец за вас. Сек**т ќе ви биде на ум 24/7 па немојте да се плашите да си дадете себе си одишка кога сте сами со партнерот. Ако сте сингл сега е време да се потрудите да уживате. Можно е да се поврзете со некој стар љубовник што може да доведе до нешто интересно. Ако сте во врска идеално време е да испланирате некој секси одмор.

Јарец

Сонцето во Лав ја подгрева атмосферата за вас, па поминете го овој месец во кревет со некој посебен. Ако сте сингл, ќе имате можност за акција. Во иднина ве очекува некој секс преку телефона. Затемнувањето на Месечината на 27 јули ќе ви ја осветли куќата со секс и сексуалност поради што задоволно ќе ги триете рацете бидејќи сите ваши потреби ќе бидат задоволени. Доколку не се, време е да укажете на тоа.

Водолија

Добро изгледате, добро се чувствувате и луѓето почнуваат да забележуваат. Венера, планетата на љубовта и парите стои наспроти вашиот знак овој месец поради што луѓето ќе ве одмеруваат повеќе од вообичаеното. Овој месец ќе запознаете многу луѓе, но вашето внимание ќе го привлече некој што ќе го запознаете во втората недела од месецот. Ако сте веќе во врска ќе размислувате во кој правец се движи вашата среќа и врска. Колку време поминувате заедно и дали цело време се работи само за секс? Не плашете се да го земете сето ова во обзир и да размислите малку за се.

Риби

Месецот ќе го почнете со соларно помрачување во Рак во секторот задолжен за романса, што ќе доведе до убаво, мирно чувство во вашиот живот. Се забавувате и не грижете се воопшто за вашиот сексуален живот. Добро чувајте го тоа чувство бидејќи тоа нема да потрае. Доколку сте сингл, добро е времето да запознаете и тоа најверојатно ќе се случи на некој романтичен начин. Венера, планетата на љубовта и парите се наоѓа наспроти вашиот знак и испраќа фина енергија со која уживате во друштво на другите луѓе во креветот и вон него.

 

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top