вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 96 ново

Меј, Меркел, Ердоган и Рама на мобилен телефон го гледаа полуфиналето на СП (видео)

Учесниците на самитот на Алијансата во Брисел во паузите од состаноците ја гледаа завршницата на полуфиналниот меч на фудбалското Светско првенство (СП) меѓу Хрватска и Англија.

Премиерката на Велика Британија Тереза Меј, германската канцеларка Ангела Меркел, турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и албанскиот премиер Еди Рама ја искористија паузата на состанокот во седиштето на НАТО макар и на мобилен телефон да ја гледаат завршницата на возбудливиот фудбалскии натпревар во кој Хрватска со пресврт се пласираше во финалето на Мундијалот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top