четврток, 19 јули 2018 | Вести денес: 123 ново

Хрватските министри на седница на Владата дошле облечени во дресови (фото)

Фудбалската еуфорија што владее во Хрватска од почетокот на Светското првенство (СП) во Русија кулмираше синоќа со пласманот на „коцкестите“ во финалето каде што ќе ги одмерат силите со Франција.

Дека фудбалерите ги побудалеа сите покажува и утринската фотографија на министрите во Владата на Хрватска на чело со премиерот Андреј Пленковиќ кои на седницата на Владата дошле облечени во дресови на хрватската фудбалска репрезентација.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top