петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Ванковска: Не пиеме нафта и името не го даваме

Билјана Ванковска реагира на поканата на премиерот „заедно да ја прославиме поканата за НАТО на 14 јули во 15 градови низ Македонија“.

„Овие со сиот памет ќе трошат наши пари за условни “покани” и уцени? И тоа божем МАКЕДОНИЈА била поканета! 😃 Шегата настрана, ова е дел на референдумска кампања – не пиеме нафта и името не го даваме!“, пишува Ванковска на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top