вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Четири возила опожарени вчера во Центар (фото)

Вчера во 18.10 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, пријавено е дека на улицата „Елисије Поповски“, општина Центар, имало опожарени четири возила: „Пежо 308“, „Сеат Ибица“, „Форд“ и „Опел Астра“ сите со скопски регистерски таблици, а било зафатено и едно дрво.

Возилата биле делумно надворешно опожарени. Се работи на целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top