вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Тетовец заработи притвор: Во станот му пронашле цел арсенал оружје

Во текот на вчерашниот ден во с. Брвеница–тетовско со наредба од Судија на претходна постапка од Основниот суд Тетово, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово извршиле претрес во стан и други простории кај Ѓ.С. (52), при што биле пронајдени: еден пиштол марка „Зброевка“ со калибар 7,65мм и еден сандак од муниција во кој имало пет мини и две рачни бомби.

Известен е јавен обвинител. По завршување на претресот Ѓ.С. е лишен од слобода.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top