петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 2 ново

Прилепско: Додека ја орал нивата нашол граната од Првата светска војна

Вчера околу 17.50 часот во Секторот за внатрешни работи Битола, А.С. (39) од с. Бучин-Крушево пријавил дека при орање во нива во атарот на с. Бучин пронашол неиспукана артилериска граната 75 мм од Првата светска војна која од страна на пиротехничар била безбедно подигната и предадена за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top