петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

На секоја минута Јувентус продава по еден дрес на Роналдо

Најновата инвестиција на Јувентус, Кристијано Роналдо веднаш почна да ги враќа парите вложени во него. Италијанскиот шампион продава по еден дрес на секоја минута и се очекува бројот на продадени дресови со името на Португалецот да достигне еден милион.

Просечната цена на дресот со „7-мицата“ е 100 евра.

Роналдо пред два дена потпиша за Јувентус каде дојде од Реал Мадрид во трансфер вреден околу 112 милиони евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top