петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 93 ново

Реакцијата на легендарниот хрватски коментатор Драго Ќосиќ по голот на Манџукиќ (Видео)

Фудбалерите на Хрватска предизвикаа вистинска еуфорија во татковината со пласманот во финалето на Светското првенство, а по победничкиот гол на Марио Манџукиќ емотивно реагираше и легендарниот хрватски коментатор Драго Ќосиќ.

Хрватска за прв пат во својата историја ќе игра финале на фудбалски Мундијал.

Во борбата за трофејот, в недела, противник на Хрватите ќе им биде репрезентацијата на Франција

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top