петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 2 ново

Е нема ти да ни го расипуваш славењето: Додека Хрватите славеле, Албанци ги провоцирале со своето знаме!

Фудбалерите на Хрватска се пласираа во финалето на Мундијалот во Русија, а една група Албанци сакала да им ја украде славата.

Имено, група Албанци се обидела да ги испровоцира Хрватите кои во едно кафуле во Австрија го гледале натпреварот на својата селекција со Англија.

Додека поминувале низ улицата во автомобил и мафтале со знамето на Албанија, еден Хрват видно бесен излегол на улица и им го земал знамето.

Што се случило после тоа не се знае, но најверојатно не завршило на неколку непримерни зборови.

Il smo mi stvarno braća ili je i on Srbin…

A post shared by Sergej (@dick_whistler) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top