петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 60 ново

СП 2018: Исчезна англиски навивач, полицијата ги проверува информациите

Човекот последен пат беше виден во Самара на 6 јули. После тоа, тој не бил достапен за комуникација, но била употребена неговата кредитна картичка во Москва.

Според Ројтерс, навивачот отишол на натпревар од четвртфиналето што Англија го играше со Шведска (2:0).

Претставник на Британската амбасада во Москва ја потврди оваа информација и апелираше на спроведување на законот.

Во исто време, полицијата не добила изјава за губење на навивачот и ги проверува информациите.

– Надлежните не добиле пријава за исчезнат навивач на Англија и ги проверуваат информациите објавени во медиумите, соопшти претставник на полицијата од регионот на Самара.

Светското првенство во Русија се игра од 14 јуни до 15 јули.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top