петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 56 ново

Џереми Кларксон има нешто да ѝ каже на Хрватска

Англискиот новинар Џереми Кларксон не го премолча поразот на Гордиот Албион во полуфиналето од Хрватска. Познат по остриот јазик, но и по фанстастичната поддршка на се што е англиско, по тешкиот пораз Кларксон се обрати на Твитер.
„Добро сторено, Хрватска. Подобри сте од нас. И вашата претседателка изгледа подобро од нашата“, напиша Кларксон.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top