четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 111 ново

Победничка фотографија од соблекувалната на Хрватите

Дејан Ловрен постираше фотографија од соблекувалната на Хрватска по големата победа над Англија во полуфиналето на СП.

Бидејќи е свесен дека во Хрватска ќе биде лудило по овој историски успех, имаше и порака за навивачите.

„Хрватска засекогаш, ајде. Нека гори се“, напиша Ловрен.

 

HRVATSKAAAAAAA ZAUVIJEK AJMOOO NEKA GORIII SVE ❤❤❤

A post shared by Dejan Lovren (@dejanlovren06) on

извор: sport1.mk

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top