среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Манџукиќ: Бевме како лавови, ова го прават само големи играчи

-Неверојатно. Ние не сме свесни. Не, не…Не знам, ова е луди. Не, не е чудо бидејчи ова го можат само големи репрезентации. Да бидат вака храбри и да се вратат против Англија, да одиграат ваков натпревар со срце. Еве гледате, се годи, емотивно изјави Манџукиќ по наптреварот.

Одигра уште еден голем натпревар во низата натпревари кои ги одиграл во кариерата. Забиваше во финалиња на Лигата на прваците, а сега ја одведе Хрватска во финале.

-Што да правам, сакам вакви натпревари. Уживаме! Бевме како лавови, уживаме на теренот и така ќе биде и во финалето, додаде јунакот на вечерашната победа пад Англија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top