среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Англија оштетена? (ФОТО)

Англија изгуби во полуфиналето на СП од Хрватска, а за тоа што ќе се бори за третото место Англчаните го обвинуваат судијата Џунеј Чакир.

Тие сметаат дека морал да го поништи голот на Иван Перишиќ или да ја прегледа ситуацијата со помош на ВАР. Веруваат дека Перишиќ во дуелот превисоко ја кренал ногата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top