среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Далиќ: Им реков дека не се нормални, ако даде Господ, ќе бидеме светски прваци

Хрватска се пласира во финалето на СП во Русија со победата над Англија 2:1.

Селекторот на коцкестите Златко Далиќ направи чудо.

-Им честитам на моите момци, не се нормални. Ништо не сум остварил јас, се направија моите момци. Ова што го одиграа е фантазија, како се бореа, како трчаа. Им благодарам на нашите навивачи во целиот свет, изјавил Далиќ по натпреварот.

-Полека одиме, уште не сме застанале. Ако даде Господ, ќе бидеме светски прваци, додава тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top