вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 80 ново

На тронот на светот сме, одиме на Франција

На социјалните мрежи се споделуваат видеа од прославата на победата на репрезентацијата на Хрватска против Англија.

-На тронот на светот сме! Малите Хрвати покорија се пред себе и изборија финале! Сиот труд, пот и солзи се исплатеа. Французи се плашите ли?, напиша еден фан на хрватската репрезентација.

„Одиме на Франција“ и „Храбро до крајот“ се најчестите пораки кои им ги упатуваат на играчите.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top