сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 49 ново

Хрватска против Франција во финалето на СП

Хрватска се пласира во финалето на СП. Во полуфиналето во Москва по продолженијата ја победи Англија со 2-1. Головите за Хрватска ги дадоа Перишиќ во 72 минута и Манџукиќ во 109 минута. Единствениот гол за Англија го даде Трипие во 5 минута од натпреварот. Хрватска в недела игра за златото против Франција.

Хрватска и Франција досега играле петпати и Франција ниту еднаш не изгубила.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top