петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 73 ново

Со голот на Манџукиќ Хрватска се поблиску до финалето на СП (ВИДЕО)

2-1 за Хрватска со голот на Манџукиќ во 109 минута во второто продолжение на полуфиналниот натпревар против Англија. Натпреварот заврши 1-1 во регуларниот дел со головите на Трипие во 5 минута и на Перишиќ во 72.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top