среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 5 ново

Трамп навива за Колинда вечерва (ФОТО)

Медиумите денеска објавија фотографија од претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, и претседателот на САД, Доналд Трамп, на која Грабар Китаровиќ му го подарува дресот на Хрватска со неговото име.

Хрватска во моментов игра продолженија против Англија, откако Ракитиќ израмни пред крајот на воторот полувреме.

Грабар Китаровиќ, која е во Брисел на Самитот на НАТО, денеска им подарила хрватски дресови на Трамп и на британската премиерка Тереза Меј.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top