сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 43 ново

Хрватска повторно игра продолженија (ВИДЕО)

Хрватска и Англија играат продолженија.

Во петтата минута на вториот полуфиналеннатпревар на Свдетското фудбалско првенство Англија поведе против Хрватска со прекрасниот гол на Керан Трипие од слободен удар.

Во 72 минута по грешка на Англија Перишиќ го погоди голот на Англија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top