недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 42 ново

Во поканата од НАТО во фуснота стои дека Турција нè признава како Република Македонија

Координаторот за НАТО, Стево Пендаровски во гостувањето на Топ тема на Телма откри дека во поканата ќе бидеме ословени како Поранешна Југословенска Република Македонија, но во фуснота ќе стои дека Република Турција ја признава земјата како Република Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top