понеделник, 24 септември 2018 | Вести денес: 105 ново

Владо Мисајловски: Наместо аплауз, Македонија со оваа Влада издвојува уште еден пораз

-Наместо аплауз, Македонија со оваа Влада издвојува уште еден пораз.
Условена, наместо чиста покана за НАТО и држава заложник на штетниот договор на оваа Влада.

Треба реално гледање на работите и ниту една лажна еуфорија не го покрива лошиот живот на граѓаните.
За да се подобри тоа, не се потребни розевите очила на власта, туку многу РАБОТА каква за жал не гледаме, напиша на својот Фејсбук профил Вчадо Мисајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top