петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 73 ново

Заев на „Фејсбук“: Радувај се Македонијо!

Македонија. Ветувам дека ќе донесеме уште добри вести и во периодот пред нас, во и
сите граѓани на нашата земја.
По тој повод, во овој момент гостувам како говорник на конференцијата NATO ENGAG
на Самитот во Брисел“, напиша Заев.

Претходно, генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, ја потврди поканата за Македонија, но го повтори ставот дека нашата земја ќе стане 30. членка по целосното исполнување на договорот со Грција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top