сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 56 ново

ЕВН: Саниран дефектот во Центар

Не се работи за експлозија на трафостаница, туку за прекин на кабел при изведување градежни работи во Центар, информираат од ЕВН.

-Поради изведување градежни работи двапати во текот на денот скинати се кабли од подземната инсталација на ЕВН. Екипите интервенирале и проблемот е саниран. Корисните се префрлени на други напојни точки и замениети се каблите, информира портпаролот на ЕВН, Атанас Ковачевски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top