петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 77 ново

Изгореа 4 возила попладнево во Скопје

Четири возила кои биле паркирани на улица „Елисие Поповски“ попладневно се опожарени.

Пожарот е пријавен во 18:05 часот во противпожарната единица, а интервенирано е со две возила и пет пожарникари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top