четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 111 ново

Во Центар: Експлодирала трафостаница, исклучете ги бушоните!

Експлодирала трафостаница, се обидуваме да извршиме премостување, информира дежурната служба на ЕВН. Дежурниот диспечер на ЕВН вели дека прекинот на електрична енергија во строгиот центар ќе потрае и советува жителите кои немаат струја да ги исклучат бужоните за да не дојде до ошететување на елетричните апарати.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top