сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 57 ново

Зоран Заев го контролира овој суд: Родителите на масакрираните момчиња не може да се помират со режираниот процес

Денес требаше да се сведочи заштитениот сведок, но судијата Осман Шабани наместо тоа си земал боледување.

Имено судијата Османи Шабани од утрово е на боледување, а со ова станува се повеќе од јасно дека во предметот на СЈО за настаните од 27 април во судницата експресно им се закануваа со притвори, додека за случајот Монструм „око не им трепнува“.

Таткото на едно од убиените момчиња вели дека центар на моќ го контролира овој суд.

-Центар на моќ го контролира овој суд, премиерот Заев и шест функционери на ДУИ што се државна тајна го контролираат овој суд и се служат со истите финти како и минатата година кога се формираше владата кога се разболи судијата Ивица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top