сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 47 ново

Макрон ќе се сретне со Путин за време на финалето на СП во Москва

Францускиот претседател Емануел Макрон ќе се сретне в недела со рускиот колега Владимир Путин за време на финалниот натпревар на Светското фудбалско првенство во Москва, соопшти денеска Елисејската палата.

Средбата меѓу Макрон и Путин била договорена синоќа за време на краткиот телефонски разговор меѓу двајцата лидери.

Францускиот претседател синоќа присуствуваше на полуфиналниот натпревар меѓу Франција и Белгија во Санкт Петербург, во кој француската репрезентација победи со 1:0.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top