петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 73 ново

Транвестит од Белград си го уби момчето, полицијата бара одговори

Во обвинителството во Белград денеска беше сослушан 34-годишниот Горан Абдулов, осомничен дека во неделата со нож го убил 24-годишниот Марко Радовиќ, со кого бил во врска.

Според полицијата, трансвеститот Абдулов го убил Радовиќ пред неговиот стан во Шевина улица во Земун.

Полицијата го пронашла следниот ден. Абдулов бил медиумски познат под прекарот Јеленица Трансица. (МИА)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top