среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 1 ново

Моментот на судир меѓу моторот на Клуни и автомобилот: Објавена стравичната снимка од несреќата!

Познатиот актер Џорџ Клуни доживеа сообраќајна несреќа во Коста Коралини, кога со својот мотор, после што заврши во Ургентен центар.

Актерот се возел со скутер кога се судрил со пикап. За сега не е познато како дошло до несреќата. Тој е префрлен во болницата Џон Пол Втори. Клуни на Сардинија моментално се наоѓа поради снимање на филм.

Возачот на автомобилот веднаш излегол од автомобилот и му помогнал на актерот додека чекале Брза помош. Клуни на главата имал кацига за време на несреќата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top