петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 91 ново

Прегазена жена во Велес, возачот избегал од местото на несреќата

Прегазен пешак на велешките улици, возачот избегал. Како што стои во билтенот на МВР, вчера во 15,10 во Велес на крстосницата од улицата „АСНОМ“ и улицата „Алексо Демниевски“ патничко моторно возило непозната марка управувано од непознато лице, удрило во пешакот Ц.Ќ.(77) од Велес. На Ц.Ќ. и е укажана помош во Јавната здравствена установа во Велес, каде од страна на лекар и биле констатирани тешки телесни повреди.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top