вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Вечерва протест „Правда за Саздо“

Граѓаните попладнево се организираат на социјалните мрежи вечерва да излезат на протест поради смртта на младиот Никола Саздовски-Саздо кој беше претепан пред десетина дена.

Протестот треба да се одржи  во 20 часот пред Собранието.

Има повици сите навивачки групи да се обединат и да застанат сложно во одбрана на „нашата татковина и од секојдневните напади кон сите нас и кон нашата земја“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top