среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 5 ново

Најдлабок поклон: Светот ги слави херојските нуркачи кои ги спасија децата од пештерата

Среќен крај на големата драма со младите момчиња и нивниот тренер од Тајланд. Тие беа заглавени во пештера цели две недели.

Според странските медиуми, успешно е завршена е мисијата на спасувањето на 12 момчиња и нивниот тренер од пештерата во која беа заробени од 23 јуни. Сите се надвор и на безбедно.

Сепак во пештерата се уште се наоѓаат тројца маринци и лекар кои се грижеле за младите фудбалери претходните денови. Се чека и на нивно извлекување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top