петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 91 ново

Изложба на скулпторот Сашо Саздовски во Музеј на град Скопје

Денес, 10 јули во 19:30 часот во Музеј на Град Скопје ќе се отвори самостојна изложба „објекти” скулптури и цртежи, „во_транзит” слики и инсталации на скулпторот Сашо Саздовски. Куратор на изложбата е Златко Теодосивски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top