петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 96 ново

Ивана роди син, Росана доби внуче

Минатата година, Ивана и Џејмс го кажаа судбоносното „да“, а денес, ќерката на Росана и Ѓорги Тодоровски донесе на свет здраво машко бебе. Голема е возбудата во семејствата Холт и Тодоровски, откако штркот им ја донесе најголемата радост.

Првото внуче на познатата музичко-актерска двојка ќе се вика Ное. И мајката и бебето се во супер форма, а таткото Џејмс, заедно со дедото Трупче моментално се најсреќните луѓе на планетата.

7dena.mk

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top