среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 85 ново

Илма од Х-Фактор се омажи, погледнете кој им беше кум (Фото)

Илма Карахмет благодарение на нејзиниот вокал стана интернет сензација. По пет години од музичкото шоу, веќе полнолетната Илма порасна во вистинска убавица, но и се омажи за нејзиниот партнер.
Таа и нејзиниот избраник го кажаа судбоносното „Да“, вчера на церемонија која се одржа во Сараево, додека Алекса Перовиќ од истото шоу и стана кум, погледнете.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top