четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Нека грми, нека врне истура, на раат да се исплачеме: Најди го Тоше таму горе, направете концерт

Не стивнуваат коментарите на социјалните мрежи по смртта на македонскиот пејач Влатко Илиевски, кој денес е погребан.

Шок, тага и неверување. Обожавателите, почитувачите, пријателите, соработниците изразуваат сочувство по смртта на 33 годишниот пејач кој во 2011 ја претставуваше Македонија на Евровизија.

-Почивај во мир Влатко. Прерано ти ги отворија небеските порти, ама бидејќи за жал веќе си во небесата те замолувам кога веќе си заедно со твоите омилени музичари, најди ги и собери ги, најди го Тоше и сите заедно направете концерт. Нека грми, нека има молњи, нека врне истура, да ги има сите сценски ефекти за да уживаме во концертот, но и да се исплачеме на раат, гласи еден од коментарите кој многумина не остави рамнодушни.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top