среда, 21 ноември 2018 | Вести денес: 2 ново

Дамјан Стојановски уште две години во МЗТ

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Дамјан Стојановски ја продолжи соработката со МЗТ Скопје, која ќе биде официјализирана во текот на следната недела, соопштуваат од клубот. Капитенот одлучил да остане во тимот од Аеродром уште две години и да помогне во борбата за висок пласман во АБА2-лигата и за враќањето на титулата во „Јане Сандански“.

Во македонското првенство што заврши неодамна, тој настапи на 35 средби со просек од 11 поени, 4,2 скока и 2,1 поен додека во АБА-лигата ги одигра сите 22 меча со просечна реализација на 11,5 поени и по 2,7 скока и асистенции.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top