среда, 21 ноември 2018 | Вести денес: 2 ново

Иде ДунаФ… – манекенката во спотот на Владо Јаневски (видео)

„Главен град на тагата“ е или најновата песна на Владо Јаневски, беше промовирана денес во кафе барот „Цреша“. Музиката и текстот се на Јаневски, а за аражманот се погрижи Роберт Билбилов, продукцијата е на Дарко Димитров.

Видео приказната, во која и овојпат не се појавува Владо, е снимена на неколку локации во Скопје, а главниот женски лик во видео приказната и припадна на Дунавка Трифуновска.

Режисер на спотот е Бане Поповиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top