вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Лекари ѝ извадиле тумор од стомакот тежок 18 килограми

На Воено медицинската академија (ВМА) во Белград на 51-годишна жена успешно ѝ бил остранет тумор тежок 18 килограми, соопштија од Клиниката.

Комплицираниот хируршки зафат бил успешно завршен поради мултидисциплинарниот пристап во лечењето.

Туморот бил локализиран во стомакот и бил со пречник од 50 сантиметри, тежок 18 килограми

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top