среда, 21 ноември 2018 | Вести денес: 2 ново

Пенелопе Круз е новото заштитно лице на „Шанел“

Светски познатиот моден креатор Карл Лагерфелд ја избра шпанската актерка Пенелопе Круз за новата муза на „Шанел“.

– „Шанел“ е легендарен, а Карл е вистински гениј. Се восхитувам на сето она што го правеше уште откако бев мало девојче. Големо задоволство е да работам со него – рече Круз.

Таа се појави на ревијата за висока мода за сезоната есен-зима 2018/19 во Гран Пале, во Париз.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top